Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Ochotnicza Straż Pożarna

Podsumowanie 2014


 Czas na małe podsumowanie roku 2014. Jaki był rok 2014 ? Spoglądając na statystyki rok 2014  był bardzo spokojny dla naszej jednostki wyjeżdżaliśmy łącznie 29 wyjazdów na tę sumę złożyło  się 4 pożary , 24 miejscowe zagrożenia oraz jeden wyjazd na gminne ćwiczenia na terenie SOSW  Frysztak. Bardzo mocno trzeba podkreślić nasze bardzo dobre wyniki gminnych zawodów  sportowo-pożarniczych po raz kolejny nasze dziewczyny spisały się na medal zajmując w grupie  C- 1 miejsce natomiast w grupie młodzieżowej do lat 16 nasze dziewczyny zdobyły 2 miejsce przegrywając z koleżankami z Glinika Górnego o niespełna 1 sekundę.Rywalizacja w drużynach młodzieżowych z roku na rok jest większa, co bardzo nas cieszy, że młodzież garnie do straży. W koronnej kategorii A - mężczyźni powyżej 16 lat wystartowało 15 drużyn. Nasza drużyna zaprezentowała się na najwyższym poziomie jak również w roku poprzednim. W sztafecie pożarniczej nasza ekipa zdobyła najlepszy czas 62,89 i przewagą blisko 6 sekund nad drugą drużyną przystąpiła do zadania bojowego. Zadanie bojowe nasza drużyna wykonała bardzo sprawnie czas uzyskany to 38,47 był to jedyny czas poniżej 40 sekund na tych zawodach. Łączny wynik 101.36 Zapewnił nam pierwsze miejsce w kategorii A z przewagą nad drugim miejscem aż o 14 sekund. Zawody powiatowe to już kompletne nieporozumienie i wszyscy, którzy wiedzą, o czym piszę domyślają się, o co chodzi. Kwitując to wszystko chcemy powtórzyć te wyniki, które uzyskaliśmy w roku 2014 na zawodach gminnych i mamy nadzieję, że nam się to uda. Dziękuję wszystkim, którzy wylewali hektolitry potu na treningach i mam nadzieję, że w roku 2015 na treningi wszyscy będą chętniej przychodzili.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu jednostki była wymiana bramy garażowej. Nasza stara brama garażowa była już w bardzo złym stanie. Całkowity koszt sfinansował Urząd Gminy Frysztak. Brama została oznaczona napisem straż oraz naszym logiem. Z dniem ukończenia prac przy montażu bramy zaczęliśmy prace przy wykończeniu boksu garażowego prace, jakie się odbyły to, czyszczenie oraz malowanie ścian i sufitu. Te prace zostały sfinansowane z własnych pieniędzy. Jest jeszcze sporo do zrobienia, ale każdy remont wymaga pieniędzy i zaangażowania druhów. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas swoją pomocą i zechcieli wziąć czynny udział w tych pracach. Jak zawsze odnotowaliśmy dużo wyjazdów do usunięcia gniazd os i szerszeni. Z roku na rok mamy większe doświadczenie z tymi owadami śmiało można powiedzieć, że stajemy się specjalistami w tej dziedzinie. W maju poprzez liczne opady odnotowaliśmy 5 wyjazdów, które były związane z zalanymi studniami. Tak jak w poprzednich latach również w 2014 roku rozprowadzaliśmy nasze kalendarze po raz kolejny chciałem z tego miejsca w imieniu zarządu podziękować naszym wspaniały mieszkańcom za wsparcie i miłe przyjęcie w swoich domach bardzo nas to cieszy przez cały rok również utrzymywana była bezpośrednia współpraca z innymi służbami oraz samorządami, a przede wszystkim Samorządem Gminy Frysztak.Cele na rok 2015 ? To, co spędza nam sen z powiem, czyli KSRG od kilku lat robimy wszystko, co można, aby kiedyś działać w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym z roku na rok chcemy się zbliżyć do tego celu, ale to nie jest takie proste mamy nadzieję, że nasze starania zaowocują w przyszłości. Kolejny cel to powtórzenie dobrych wyników podczas zawodów sportowo-pożarniczych. Wszystkim odwiedzającym naszą stronę internetową oraz profil na facebooku dziękujemy i zapraszamy również w 2015 roku.

GALERIA 2014