Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Ochotnicza Straż Pożarna

Nowy zestaw dźwiękowo świetlny


  Świąteczna aura, którą niektórzy już wyczuwają w powietrzu sprzyja rozdawaniu prezentów. Nasza  jednostka tym samym pozyskała sponsora, który zakupił nam nowy generator sygnałów firmy  Gamet serii GAM150 oraz wkłady Led do belki firmy Strobos. Poprzednie żarniki uległy spaleniu tak  jak również generator sygnałów, prowizoryczne oświetlenie w belce nie ukrywając było mało  widoczne. Jadąc do zdarzenia sygnały dźwiękowe jak również świetlne są bardzo potrzebne. Sprzęt  tego typu jest bardzo drogi jak na naszą jednostkę, więc postanowiliśmy znaleźć sponsora, który być  może był by w stanie nas wesprzeć. Po licznych próbach odezwał się do nas sponsor wyrażający chęć wsparcia naszej jednostki. Mile zaskoczeni taką wiadomością postanowiliśmy się spotkać i omówić wszelkie szczegóły. Po kilku dniach odebraliśmy generator dźwięków oraz wkłady Led do belki. Poniżej dla was specyfikacja, kilka zdjęć oraz film z prezentacji sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych.

więcej

Nowe serce dla naszego 266


  W sobotę 19 października oficjalnie samochód został przywrócony do podziału bojowego OSP  Lubla. Po 2 miesiącach nasz 266 stoi w koszarach sprawny i gotowy do wyjazdu. Dla tych, którzy nie znają  historii zaczniemy od początku, nasz samochód z dnia na dzień stawał się słabszy i wolniejszy a  wszystko za sprawą silnika, z którego uchodziła stopniowo moc nie okłamujmy się silnik, który był  zamontowany ma blisko 40 lat u nas pracował od 9 lat w 2011 roku silnik przeszedł remont po  awarii, która zdarzyła się podczas akcji już wtedy mechanicy uprzedzali - ten silnik wytrzyma już nie długo, szukajcie nowego… Ale w związku z tym, że nasza gmina do bogatych nie należy trzeba było sobie radzić i jeździć tym, co mamy o wymianie na moment obecny nie było mowy.

Tour de Pologne w naszym powiecie


  30 lipca 2013 r. przez teren Powiatu Strzyżowskiego przebiegać będzie trasa 70. Tour de Pologne  UCI World Tour, wyścigu kolarskiego zaliczanego do grona największych imprez sportowych na  świecie. Trasa III etapu wiodła będzie z Krakowa m.in. przez Wieliczkę, Łapanów, Jasło, Lublę,  Frysztak, Wiśniową, Strzyżów, gdzie przewidziano premię lotną, Glinik Charzewski, Czudec,  Lubenię aż do Rzeszowa. Jubileuszowy wyścig kolarski po raz pierwszy w historii rozpocznie się  poza granicami naszego kraju we włoskim Rovereto (region Trentino) 27 lipca br., a zakończy się 3 sierpnia br. w Krakowie. Po raz kolejny patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski.

Pożar hali produkcynej w Twierdzy


  17 lipca około godziny 14:00 w miejscowości Twierdza doszło do pożaru hali produkcyjnej w  dziale lakierniczym. W pożarze nie ucierpiały osoby pracujące w tym miejscu. Trwa szacowanie  strat oraz szukanie przyczyn pożaru. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowane OSP Frysztak,  OSP Glinik Dolny, OSP Twierdza, OSP Kobyle, OSP Lubla oraz dwa zastępy PSP Strzyżów. Akcja  gaśnicza trwała około 3 godziny.

Gminne Zawody sportowo-pożarnicze


  Kolejne gminne zawody sportowo-pożarnicze dobiegły końca, zawody odbyły się w 4 kategoriach:  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt do lat 16 (4 drużyny), Młodzieżowych Drużyn  Pożarniczych Chłopców do lat 16 (6 drużyn), C - kobiety powyżej 16 lat (2 drużyny), A - mężczyźni  powyżej 16 lat (14 drużyn). Łącznie w zawodach wzięło udział 26 drużyn. Nasza pierwsza drużyna  (MDP dziewcząt) w swoim debiucie z łącznym czasem - 113,06 zapewniła sobie 2 miejsce na  podium, nasze najmłodsze druhny przegrały tylko z koleżankami z OSP Twierdza które uzyskały  łącznie 109,07. W tej grupie dziewczyny miały jeszcze trzy drużyny więc w debiucie zaprezentowały się z jak najlepszej strony, gratulujemy i dziękujemy całej drużynie świetnego wyniku !!!.

Nowy sprzęt od sponsora. Kamera cofania Luis R7S


 Nasza jednostka wzbogacił się o nowy sprzęt od sponsora. Kamera cofania LUIS R7S składa się z  7 " kolorowego ekranu płaskiego, kamery cofania - odpornej na warunki atmosferycznej oraz 20  metrowego przewodu - odpornego na słoną wodę. Wysokiej jakości monitor posiada funkcje  przełączania odbicia lustrzanego oraz automatyczne włączanie kamery podczas cofania. Kąt  widzenia 120 ° nowoczesnej kamery oraz noktowizor, pozwala kierowcy na bezproblemowe cofanie  samochodem nocą.


Pożar w szkole we Frysztak

  O godzinie 11.00 w szkole we Frysztaku wybuchł pożar w jednym z pomieszczeń. Po ewakuacji  uczniów przez nauczycieli na miejsce przybyły jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej(OSP Frysztak,  OSP Glinik Dolny, OSP Twierdza, OSP Widacz, OSP Lubla) oraz podonśnik hydrauliczny JRG PSP  Strzyżów. Wszyscy strażacy przystąpili do akcji ratunkowej a policjanci zabezpieczali teren przy  szkole. Strażacy sprawnie opanowali zagrożenie, ewakuowali poszkodowanych uczniów, a  ratownicy profesjonalnie udzielali pomocy.


Zablokowana droga powiatowa nr 1322 Frysztak-Gogołów

  7 lutego (godz. 6.00) na granicy dwóch miejscowości Glinik Średni, Glinik Górny na stromym  odcinku drogi, Tir marki DAF zablokowała drogę, ruch został sparaliżowany na około 5 godzin. Na  drodze panowały o tej godzinie ekstremalne warunki z ustaleń wynika że kierujący tirem  podjeżdżając pod górę stracił panowanie nad swoim pojazdem i ciągnik siodłowy został  skrzyżowany praktycznie na całej szerokości drogi.


Walne zebranie sprawozdawcze za rok 2012

  16 lutego 2013r. odbyło się walne zebranie sprawozdawcze za rok 2012. Zebranie przebiegało  według następującego harmonogramu:
 1. Otwarcie zebrania.
 2. Wybór przewodniczącego zebrania, protokolanta oraz komisji uchwał i wniosków.
 3. Przyjęcie porządku zebrania.
 4. Sprawozdanie z działalności.

XXI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Frysztak 2013


  W niedzielę 13 stycznia odbył się XXI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Frysztak grał z  całą Polską, dzięki Państwa dobrym sercom uzbieraliśmy 16,891,32 złotych oraz walutę obcą. XXI  finał rozpoczął się od samego rana. Na terenie Gminy Frysztak, Wiśniowa i Strzyżów dla  frysztackiego sztabu kwestowało 58 wolontariuszy. To im chcemy podziękować najbardziej, właśnie  ich zaangażowanie pomogło nam uzyskać tą niesamowitą kwotę pieniędzy.
 O 14.30 rozpoczęliśmy zabawę na frysztackim rynku. Na początku zaczęła się rejestracja do II frysztackiego biegu „policz się z cukrzycą”, oraz rozgrzewkę w rytmach ZUMMBY, którą prowadziła Pani Ewa Armata.

Pożar kompleksu garaży w Lubli

  W sobotę tj. 05.01.2013 około godziny 21.40 doszło do pożaru w kompleksie garaży w Lubli.  Podczas pożaru doszczętnie spłonęły dwa samochody osobowe marki Ford oraz Fiat. W ostatnim  pomieszczeniu w znacznym stopniu uległo spaleniu drewno opałowe. W pomieszczeniach  znajdował się również drobny sprzęt gospodarczy. W garażu panowało bardzo silne zadymienie  które uniemożliwiało prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych. Na palące samochody podano  prąd piany ciężkiej.
Przyczyny i okoliczności wybuchu pożaru wyjaśnia Policja.