Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Ochotnicza Straż Pożarna

Strażacki alfabet czyli podsumowanie roku 2012


  A - jak Akcja (Insect 2012) Czyli nasza jednostka tak jak w poprzednim roku 2011 również i w tym  jeździła do zdarzeń związanych z rozdrażnionymi owadami które zagrażały ludziom na terenie naszej  Gminy Frysztak. W roku 2012 częściej wyjeżdżaliśmy do gniazd os niż do szerszeni, jednym z  największych było gniazdo w miejscowości Stępina, "owady usytuowały gniazdo pod zadaszeniem  przed wejściem do szkoły, sytuacja wymagała ściągnięcia blachy dachowej aby dostać się do  środka zadaszenia.
więcej


Zderzenie dwóch samochodów osobowych.


 Około godz. 11.00 w miejscowości Lubla doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Seat Cordoba oraz Fiat Uno, w wyniku wypadku ucierpiał kierowca Seata oraz pasażerka Fiata, obydwoje zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.


Pożar budynku mieszkalnego


  Do zdarzenia doszło ok godz. 7.00. W miejscowści Glinik Średni.Po dojeździe na miejsce ogień  objął znaczną część drewnianego budynku. Działania OSP Lubla polegały na zabezpieczeniu  miejsca zdarzenia, przeszukaniu pogorzeliska, kolejnym etapem była rozbiórka elementów  konstrukcji grożących zawaleniu oraz dogaszanie palących się elementów konstrukcji budynku.  Właściciel budynku podczas pożaru przebywał poza domem.


Pożar zabudowań gospodarczych - Glinik Średni (Sztukówka)


  Dnia 10 grudnia 2012 tuż po godz. 22.15 OSP Lubla została zadysponowana do pożaru zabudowań  gospodarczych w miejscowości Glinik  Średni (Sztukówka).
 W miarę dojazdu kolejnych jednostek prowadzano działania gaśnicze polegające na ugaszeniu  palącego się budynku oraz w obronie pobliskiego budynku mieszkalnego. W budynku oprócz siana  były zwierzęta hodowlane, które zostały wcześniej wyniesione jak również drobny sprzęt  gospodarczy.


Wyciek płynów eksploatacyjnych


  Około godziny dziewiątej 21.11.2012 OSP Lubla została wezwana do zdarzenia w miejscowości  Twierdza, na terenie stacji paliw ,, PKN Orlen". Działania przybyłych zastępów straży polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych które wydostały się z  samochodu dostawczego marki Mercedes, konieczne było użycie sorbentu oraz sintanu do  odtłuszczenia. Ze wstępnych ustaleń wynika że samochód został pozostawiony przez kierowcę w  nocy z wtorku na środę. Strażacy prowadzili działania przez około godzinę. Do działań zostały zadysponowany jeden zastęp JRG Strzyżów (SLRt Iveco Daily) oraz OSP Lubla (GBA Star 266)


Ewakuacja Zespołu Szkół w Lubli


  Sygnał dźwiękowy i hasło: ewakuacja. Wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli w pośpiechu  opuszczają budynek szkoły. Pożar czy podłożona bomba? Nie, tym razem to tylko ćwiczenia. Zgodnie  z wymogami § 17. Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ochrony  przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów właściciel lub zarządca  obiektu takiego jak szkoła, przedszkole itp. powinien, co najmniej raz na rok przeprowadzać praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu. Za przygotowanie planów ewakuacji i jej prowadzenie odpowiedzialny jest kierownik zakładu pracy, w tym przypadku dyrektor placówki oświatowej.


Noś odblaski - świeć przykładem !!! ,,Odlaski dla ZS w Lubli"

  OSP Lubla Zakończyła swoją kolejną akcję tym razem Ochotnicy z Lubli zdobyli dla wszystkich  uczniów ZS w Lubli elementy odblaskowe w postaci opasek odblaskowych, zostały przekazane na  ręce Pani Dyrektor mgr. Anny Szteligi. Odblaski ufundowała firma: "PZU SA" Powszechny Zakład  Ubezpieczeń Spółka Akcyjna. Opaski są tak skonstruowane że nie stwarzają żadnych problemów z  noszeniem, łatwo ją dopasować, idealnie przylega. Po raz kolejny udowadniamy że Straż nie tylko  gasi pożary, musimy również dbać o bezpieczeństwo otaczających nas ludzi, oraz uczyć zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia życia swojego oraz innych osób.


36, 37, 38

 Trzydziesty szósty, siódmy i ósmy to kolejne wyjazdy które odnotowaliśmy w tym roku. W piątkowe  popołudnie 7 września zastaliśmy zadysponowani przez CPR w Strzyżowie do wypompowania  studni w Stępinie gdyż miejscowa jednostka nie poradziła sobie z tym zadaniem. Studnia  znajdowała się praktycznie na najwyższym wzniesieniem w naszej gminie czyli górą Hełm. Studnia  została wypompowana oraz wyczyszczona chloraminą która zapewni czystość wody dla  użytkowników.


Wyciek oleju

 W czwartek o godz. 15.30 OSP Lubla została zadysponowana do usunięcia wycieku oleju na drodze  nr.988 w Lubli wyciek rozciągał się od wyjazdu z drogi (Sośnina) na odcinku około 1 kilometra,  strażacy usuwawali zanieczyszczenia powstałe po wycieku substancji ropopochodnej sorbentem  oraz sintanem do odtłuszczania jezdnia została na koniec dokładnie zmyta strumieniem wody  szybkiego natarcia.


Nowy sprzęt

 4 września OSP Lubla wzbogaciła się o 6 nowych hełmów bojowych CALISIA typ AK/10 M które  zostały zakupione ze środków przekazanych przez sponsorów oraz ze środków dotacji  MSWIA.
 Skorupa hełmu wykonana z kompozytu kewlarowo-szklanego zapewnia ochronę przed urazami  mechanicznymi, oddziaływaniem energii cieplnej i porażeniem prądem elektrycznym.


Pracowita sobota

 W sobotni poranek pierwszego dnia września OSP Lubla została zadysponowana do usunięcia  gniazda os w Zespole Szkół w Stępinie po przyjeździe na miejsce sytuacja była nieco  skomplikowana, owady wlatywały pod zadaszenie przed wejściem do szkoły, sytuacja wymagała  ściągnięcia blachy dachowej aby dostać się do środka zadaszenia. Po rozebraniu dachu i wejściu  do środka strażacy spotkali się z niecodziennym widokiem, średnica głównego gniazda roju miała  ok. 40 cm i składała się z około 7 poziomów waga gniazda niespełna 1kg, w odległości ok. 1,5 m ciągnęła się dalsza część gniazda która przylegała do konstrukcji dachowej, trzeba podkreślić iż to gniazdo było jak na razie największym gniazdem os w naszych potyczkach z tymi owadami.


Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze

  niedziele 26.08. odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, w których udział wzięło 26  drużyn. Zawody odbywały się na boisku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. Zawody  rozgrywane były w 5 kategoriach: - Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt do lat 16 (1  drużyna), Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców do lat 16 (5 drużyn), C – kobiety powyżej 16  lat (3 drużyny), A2 – mężczyźni od 16 do 18 lat (2 drużyny), A1 – mężczyźni powyżej 16 lat (15 drużyn).


Akcja poboru krwi "Kropla Krwi = Kropla Życia"

 24 Sierpnia po raz pierwszy OSP Lubla zorganizowała akcję zbiórki krwi, niestety mobilny punkt w  tym roku nie dał rady przyjechać z powodu awarii, akcja odbyła się w naszym "Castel Gandolfo'' czyli  domu parafialnym, pogoda dopisała chęci były ogromne natomiast frekwencją nie możemy się  pochwalić, zgłosiło się 17 osób w tym kilka zostało zdyskwalifikowanych, jako jeden z pierwszych  oddał krew nasz druh ks. Julian Bartnik. Frekwencja nas nie zniechęciła i już teraz obiecujemy że na  wiosnę również zawita do nas ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa , z tym że postaramy się o to aby panie miały ręce pełne pracy.


Wyjazd na Słowackie zawody pożarnicze do Chmiel'ova

 Ten dzień był wyczekiwany przez wielu bardzo długo, niedziela 29 lipca OSP oraz OSP Frysztak wraz  z władzami Gminy Frysztak wyruszyli do naszych słowackich kolegów na III. Ročník hasičskej súťaže  o Pohár starostu obce w Chmiel'ovie. Dobra atmosfera oraz słoneczna pogoda tylko potęgowała  emocje które nam dopisywały już od samego rana.
 Zawody rozpoczęły się o godzinie trzynastej po oficjalnym przestawieniu wszystkich drużyn.  Słowackie zawody różnią się pod względem reguł oraz sprzętu na którym się startuje zawody dzielą się na dwie grupy, Grupa A - czyli pojemność skokowa silników motopomp od 1250 do 1500, oraz druga grupa B - czyli 1600 do 2000.


Akcja (Insect 2012)

 Tak jak w roku 2011 również w tym nasza jednostka zajmuje się usuwaniem  gniazd szerszeni, os  oraz roi pszczół. Poprzedni rok obfitował w tego rodzaju akcjach trzeba przyznać że gniazda os i  szerszeni w naszej gminie to nie lada problem. W tym roku już pięć razy wyjeżdżaliśmy do usunięcia  gniazd os za to dopiero początek lata. Wiele ludzi nie wie jak postępować w przypadku gdy w nie  wielkiej odległości znajduje sie gniazdo szerszeni czy os.


Pożar samochodu w Miejscowości Lubla

 Pożar samochodu w Miejscowości Lubla - Około godziny 10 w poniedziałek 25 czerwca w Lubli na drodze wojewódzkiej nr.988 doszło do pożaru samochodu osobowego marki Volkswagen Passat. Dzięki szybkiej interwencji ugaszono pożar pojazdu.OSP Lubla z wizytą w Zespole Szkół w Lubli

 OSP Lubla z wizytą w Zespole Szkół w Lubli - Usłyszano sygnał wozu strażackiego. Czy to pożar?  Pali się? Nie, to strażacy przyjechali, aby zapoznać dzieci z pracą strażaka i pokazać sprzęt jakim  dysponują. Tradycją w OSP Lubla stał się fakt, iż strażacy odwiedzają dzieci i młodzież z Zespołu  Szkół w Lubli. 21 czerwca wyruszyliśmy z wizytą do uczniów z Zespole Szkół w Lubli W czasie  spotkania z dziećmi przedstawiliśmy między innymi pokaz pierwszej pomocy medycznej na zestawie  PSP R1, umundurowanie bojowe strażaka, kombinezon Hornet - przeciw ukąszeniom szerszeni, pszczół i os. i hełm. Każdy z przedszkolaków miał możliwość przymierzenia ubrania i hełmu, a także miał okazję do pamiątkowego zdjęcia.


Przekazanie nowego sprzętu dla OSP Lubla

 ,,16.06.2012'' - To kolejna data która zapisuje się w kartach historii nie tylko pod względem Euro  2012, również w tym dniu o godzinie 10.00 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w  Rzeszowie, naczelnik OSP Lubla Grzegorz Świstak zastępca Krystian Dętkoś oraz gospodarz  Marcin Wesołowski, uroczyście odebrali z rąk dyrektora WORD w Rzeszowie Pana Marka Poręby  zestaw ratownictwa medycznego PSP R-1 z deską ortopedyczną oraz Szyny typu Kramera do  unieruchamiania kończyn.


Zalane drogi i piwnice, spustoszone pola

 Zalane drogi i piwnice, spustoszone pola - To efekt intensywnie padającego deszczu oraz gradobicia  w Gminie Frysztak. Lubla była jedną z tych miejscowości która ucierpiała najbardziej podczas  niedzielnej ulewy.
 Skutki ulewy na drodze na drodze wojewódzkiej nr.988 strażacy OSP Lubla usuwali do późnych  godzin wieczornych


Pożar budynku gospodarczego w Glinku Dolnym

 4 kwietnia o godzinie 23.35 OSP Lubla została zadysponowana do pożaru zabudowań  gospodarczych w miejscowości Glinik Dolny (Budy).
 Po dojechaniu na miejsce pożaru, ogień trawił już cały budynek, konstrukcja była wykonana w  całości z drewna, w środku znajdował się sprzęt rolniczy oraz siano.
 Budynek spłoną doszczętnie, trzeba podkreślić że znajdował się w nie wielkiej odległości
 od następnego budynku gospodarczego oraz mieszkalnego.
 Strażacy podali cztery prądy wody. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia...


Plaga wypalania traw w Lubli

 W poniedziałek (26.03) O godzinie 20.10 Po raz kolejny OSP Lubla została wezwana do pożaru traw,  płomienie o tej godzinie były widoczne już z drogi głównej Rzeszów - Jasło.
 Ogień trawił w szybkim tempie suchą trawę nie opodal cmentarza w Lubli, powierzchnia która  spłonęła to około 50 arów.
 Do gaszenia ognia podano szybkie natarcie oraz tłumice.
 Do akcji zostały zadysponowane jednostki: OSP Lubla, dwa zastępy OSP Frysztak, OSP Twierdza  oraz OSP Kobyle.
Działania zakończono o godzinie 21.10. Trzeba podkreślić, że jest to już trzeci wyjazd do pożaru suchych traw w przeciągu, dwóch tygodni.


Kolejny Pożar suchych traw w Lubli

 O godzinie 20.03 (piątek 23.03) syrena alarmowa została włączona przez dyżurnego operacyjnego  KP PSP.
 Po przyjeździe na miejsce pożaru ogień rozprzestrzeniał się w dwóch miejscach, w odległości  oddalonej od siebie około 20 metrów. Trawa płonęła bezpośrednio przy drodze która prowadzi z  Lubli na Glinik Dolny.
 Ogień zagrażał pobliskim lasom oraz na działce obok gdzie znajduje się, transformator olejowy linii  średniego napięcia.
 Do gaszenia ognia podano jeden prąd wodny w natarciu oraz tłumice. Do akcji zostały zadysponowane jednostki OSP Lubla oraz OSP Twierdza, działania zakończyły się o godzinie 21.45.


Nowy sprzęt dla OSP Lubla

 Od tygodnia OSP Lubla dysponuje nowym sprzętem w postaci 2 nowych Kombinezonów typu Hornet - 1.
Prostszym językiem są to kombinezony przeciw ukąszeniom szerszeni, pszczół i os.
Kombinezon jest wykonany z trzech warstw, dwie warstwy są wykonane z tkaniny, a jedna z pianki.
Między warstwami tkaniny umieszczona została pianka, która powoduje, że tkanina zewnętrzna nie dotyka bezpośrednio ciała osoby ubranej w kombinezon.

Stanowi to rodzaj zabezpieczenia, w przypadku gdyby żądło szerszenia przekuło tkaninę, nie ma możliwości aby dosięgło do ciała osoby ubranej w kombinezon. Kombinezon chroni całe ciało z wyłączeniem dłoni i stóp.


Pożar suchych traw w Lubli

 W poniedziałek jednostka OSP Lubla w godzinach popołudniowych, została wezwana do gaszenia  pożaru traw w miejscowości Lubla. Płonące trawy obejmowały obaszar ok. 2h przy tak silnym  wietrze który wiał ogień rozprzestrzeniał się w ogromnym tempie. Do gaszenia ognia podano jeden  prąd wodny w natarciu oraz tłumice. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono cały teren spaleniska w  celu upewnienia się czy ogień został do końca stłumiony. Akcje zakończono po ponad godzinie.Turniej halowy

 10.03.2012 b.r. (sobota) odbędzie sie pierwszy turniej halowy drużyn OSP z terenu Gminy Frysztak, turniej  zostanie rozegrany w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Józefa Wybickiego we Frysztaku.  Startujemy o godzinie 9.00 Organizatorem jest Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP.Zapraszamy  wszystkich sympatyków OSP Lubla więcej informacji na stronie: www.frysztak24.pl

Niebezpieczna kra na rzece

 Sobota 25.02.2012 ten dzień zapadnie w pamięci wielu mieszkańców wsi Lubla. Panujące w  ostatnich dniach ocieplenie spowodowało, że na rzekach pojawiła się spływająca kra. Spływając  spowodowała zator na rzece powodując liczne podtopienia oraz zagrożenie dla mostów. Do działań  na rzece skierowane zostały siły i środki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubli. Na miejscu  zadysponowano sprzęt w postaci koparki przez Urząd Gminy. Lecz jedna koparka nie była w stanie  poradzić sobie z tak grubą ilością lodu która ...


Zebranie sprawozdawcze za rok 2011

  W ubiegłą sobotę 11.02.2012 Odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP Lubla za rok 2011.  Zebranie otworzył druh prezes OSP Lubla - Stanisław Miśkowicz.
 Przewodniczącym zebrania został druh Stanisław Sułkowski. Nastąpiło Przywitanie zaproszonych  gości: komendanta KPPSP w Strzyżowie bryg. mgr inż. Piotra Rędziniaka, proboszcza parafii Lubla,  mgr. Julian Bartnik naszego rodaka ks. mgr. Marcina Nabożnego, oraz radnych wsi Lubla - mgr.  Zbigniewa Kurka i Kazimierza Jędrusika. Minutą ciszy uczczono druhów, którzy odeszli na wieczną służbę w ubiegłym roku.


Co nowego na stronie ? 

 Za oknami wysoki mróz, lecz nie u nas. Przygotowaliśmy nowy artykuł w dziale "Ciekawostki" jest  to materiał z zakresu obsługi sprzętu ratownictwa technicznego, oraz szczegółowy opis sytuacji  jakie mogą wyniknąć podczas wypadków samochodowych na drodze.
 Materiał został przygotowany przez podręcznik znanej firmy, produkującej sprzęt hydrauliczny  (Holmatro). Zapraszamy do lektury


Podsumowanie roku 2011 

  Rok 2011 był bardzo pracowity dla naszych strażaków, co widać z statystyk które przygotowaliśmy dla was. Praca strażaka to nie zawsze gaszenie pożarów. Strażacy ochotnicy z terenu naszego powiatu wyjeżdżali ze strażnicy 926 razy, w czym aż 800 zgłoszeń to miejscowe zagrożenia, odnotowana liczba pożarów to 116 wyjeżdżając przez cały rok 10 zgłoszeń okazało się zgłoszeniami fałszywmi.
Jak widać z statystyk strażacy częściej wyjeżdżali do miejscowych zagrożeń niż do pożarów, stale wzrasta liczba miejscowych zagrożeń, która przewyższa w dużej liczbie pożary, które wybuchają na naszym terenie. To właśnie wskutek miejscowych zagrożeń, ginie i jest rannych najwięcej osób...


Wypadek drogowy w Lubli  

 4 Listopada tuż po godz. 17 OSP Lubla dostała wezwanie do kolizji na drodze wojewódzkiej nr.988  w miejscowości Lubla.
 Po przybyciu na miejsce zdarzenia ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca busa marki Ford  transit wykonywał manewr skrętu w lewo w drogę poprzeczną , lecz nie zachował należytej  ostrożności przy tym manewrze, gdyż w tym samym momencie był wyprzedzany, przez inny pojazd  osobowy marki Ford Mondeo .
 W wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów z czego Ford Mondeo...

Akcji Znicz 2011 Na Padkarpaciu 

 Ponad tysiąc policjantów pracowało na podkarpackich drogach podczas zakończonej wczoraj akcji  "Znicz". W tym roku akcja była wyjątkowo długa, rozpoczęła się w piątek, 28 października i objęła  kolejnych 5 dni.
 Doszło do 29 wypadków, w których śmierć poniosły 4 osoby, 37 zostało rannych. Policjanci  zatrzymali 89 pijanych kierowców. Ruch odbywał się płynnie, policjanci błyskawicznie reagowali na  tworzące się zatory ręcznie nim kierując...


Ćwiczenia EU Carpathex 2011  

 W dniach 12-16 września 2011 r. na poligonie wojskwym w Nowej Dębie, Zalewie Machowskim  oraz na terenie zakładów "Siarkopol" w Tarnobrzegu odbywały się międzynarodowe ćwiczenia grup  ratowniczych pod kryptonimem EU CARPATHEX 2011. Ostatniego dnia tj. 16 września br. odbyły się  pokazy sprawności ratowniczej grup uczestniczących w ćwiczeniach, w których na zaproszenie  Komendanta Głónego PSP gen. brygadiera Wiesława Leśniakiewicza uczestniczyli m.in.: Pani  Kristalina Georgieva, komisarz UE do spraw ochrony ludności i pomocy humanitarnej, Pan Jerzy  Miller - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pani Małgorzata Chomycz - Wojewoda Podkarpacki, a także licznie przybyli przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, służb współpracujących z PSP...


Nowy Komendant Wojewódzki PSP

  St. bryg. mgr inż. Bogdan Kuliga został powołany, z dniem 15 października br, na stanowisko  Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Dzisiaj, w rzeszowskiej komendzie  wojewódzkiej PSP odebrał z rąk gen. brygadiera Wiesława Leśniakiewicza – Komendanta  Głównego PSP akt powołania podpisany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji –  Jerzego Millera. st. bryg. mgr inż. Bogdan Kuliga urodził się 5 grudnia 1960 roku w Korczynie. W  1981 roku został studentem Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej, którą ukończył już jako Szkołę  Główną Służby Pożarniczej w 1986. W tym samym roku rozpoczął służbę, jako oficer w Komendzie  Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Krośnie. w 1988 został powołany na stanowisko...Kalendarz OSP Lubla na rok 2012

 Zarząd oraz członkowie pragną serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom wsi Lubla za  życzliwe przyjęcie druhów strażaków w swoich domach oraz za finansowe wsparcie naszej  jednostki. Środki finansowe uzyskane w trakcie rozprowadzenia pamiątkowych kalendarzy zostaną  wykorzystane na cele statutowe jednostki.

Kurs ratownictwa technicznego zakończony  

 Zakończono szkolenie na terenie gminy Frysztak z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków  ochotniczych straży pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych.
 Do udziału w szkoleniu zgłoszono blisko 90 słuchaczy z 13 jednostek z naszej gminy.
 Podczas szkolenia strażacy zapoznawali się z obsługą sprzętu ratowniczego oraz taktyką  prowadzenia działań ratowniczych w przypadku zdarzeń związanych z ratownictwem technicznym.

 Podsumowaniem kursu był egzamin podczas, którego uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną.


Rusza kampania "Nie dla czadu"  

 Od początku roku do połowy października w Polsce zatruło się czadem ponad 1,6 tys. osób, z czego  122 - śmiertelnie. W środę pod hasłem "Nie dla czadu" ruszyła kampania MSWiA i PSP  informująca o zagrożeniach związanych z zatruciami tlenkiem węgla. W okresie jesienno-zimowym  niemal codziennie do straży pożarnej wpływają informacje o takich zdarzeniach. Powodem  większości zaczadzeń są niesprawne urządzenia grzewcze i wadliwa wentylacja pomieszczeń -  przypomina straż pożarna i apeluje ...


Letnie Dni...  

 Strona jak chyba widać powraca do życia mam nadzieje że już tak zostanie do końca;)a do  przekazania mamy dobre i złe wiadomości. Pod nasza nieobecność w sieci nasza jednostka nie  marnowała czasu, praktycznie przez trzy miesiące chyba mogę tak  powiedzieć staliśmy się  pogromcami szerszeni i os. Dzięki prężnemu  działaniu naszych władz OSP wszystkie złoszenia o  zagrożeniu w gmienie  Frysztak związane z wcześniej wimienionymi owadami zostały przejęte przez  naszą jadnostkę. Pod dowództwem dh Grzegorza Świstaka który nie pierwszy raz spotykał się z  tymi owadami, nasi strażacy w specjalnym ubiorze, usuwali gniazda i unieszkodliwiali rozdrażnione owady, średnice gziazd dochodziło nawet do 50 cm !!! Przypomnijmy długość ciała szerszenie u nas może...


Informacje z Czerwca

 Miniony miesiąc obfitował nie tylko w uroczystości, ale w kolejne  udane akcje naszej ochotniczej straży pożarnej.
 Tuż przed pierwszym dniem czerwca w Lubli na trasie
 Rzeszów-Jasło doszło do kolejnego wycieku substancji  ropopochodnej, na odcinku ok. 1 km (przypomnijmy że była to już  druga taka akcja w czasie dwóch miesięcy) w akcji brali udział  strażacy...Nowe Galerie zdjęć

 Po krótkiej przerwie wracamy do sieci z nowymi wieściami i galeriami  zdjęć.
 Nasi strażacy brali już udział w 5 akcjach m.in. wypompowanie wody  ze studni pani Dominik Heleny, gaszenie palacęgo się komina u pana  Długosza i Zielińskiego, gaszenie wypalnej trawy.
 Oraz sprzątanie oleju napędowego na drodze wojewódzkiej na odcinku  Twierdza (rondo) do Lubla (parking) udział brali OSP Lubla i PSP Strzyzów.
W dniu 26 marca w zespole szkół specjalych we Frysztaku nasi strażacy brali udział w zawodach tenisa stołowego.
Nasi młodzi strażacy (do 18 lat) w składzie Dawid Koś Dariusz Koś zajęli 2 miejsce natomiast w kategori powyżej 18 lat lubla zajeła 6 miejsce w składzie, Tomasz Wesołowski Sławomir Palar Marcin Lorenc.