Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Ochotnicza Straż Pożarna

Gminne zawody sportowo-pożarnicze


  Gminne zawody sportowo-pożarnicze dobiegły końca, zawody odbyły się w 5 kategoriach:  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt do lat 16 (4 drużyny), Młodzieżowych Drużyn  Pożarniczych Chłopców do lat 16 (3 drużyn), C – kobiety powyżej 16 lat (3 drużyny), A2 – mężczyźni  16 – 18 lat (1 drużyna). A1 – mężczyźni powyżej 16 lat (15 drużyn).
więcej

Wyciek substancji ropopochodnej


  W dniu 13.06.2014 o godz. 16:35 zostaliśmy zadysponowani do do zneutralizowania substancji ropopochodnej w miejscowości Twierdza. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji substancji, która powstała w wyniku wycieku substancji z nieustalonego pojazdu. Konieczne było użycie sorbentu oraz sintanu do odtłuszczenia. Do neutralizacji substancji zostały zadysponowane jednostki OSP KSRG Frysztak (GBA Star 244), OSP Lubla(GBA Star 266) oraz JRG PSP Strzyżów ( Iveco Daily SLRTBA). Działania zakończyliśmy o godzinie 17:20.
więcej

Wymiana bramy garażowej


  Przez ostatni miesiąc w naszej remizie trwały prace remontowe prace, jakie zostały wykonane to  wymiana bramy garażowej na nowoczesną bramę segmentową wykonaną z materiałów najwyższej  jakości, zapewniających bezpieczeństwo i komfort. Bramy segmentowe dzięki temu, że otwierają się  pionowo, oszczędzają miejsca przed i wewnątrz garażu. Brama może być otwierana ręcznie w  przypadku braku prądu lub za pomocą pilota. Nasza stara brama garażowa była już bardzo złym  stanie. Całkowity koszt sfinansował Urząd Gminy Frysztak. Brama została oznaczona napisem straż  oraz naszym logiem.
więcej

Powalone drzewo


  W dniu 17.03.2014 o godz. 12:30 zostaliśmy zadysponowani do powalonego drzewa na terenie ZS  w Lubli. Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia,  a następnie, przy pomocy pilarki spalinowej usunięto drzewo zalegające na całej długości  chodnika.  W tym miejscu przechodzi wiele osób w tym dzieci, w bardzo bliskiej odległości jest  również parking dla samochodów, więc możemy mówić o wielkim szczęściu, że nikomu nic się nie  stało. Działania zakończono o godzinie 13.35.
więcej

Pożar traw w Lubli


  W dniu 13.03.2014 o godz. 19:35 nasza jednostka została zadysponowana przez SK PSP Strzyżów do pożaru traw w miejscowości Lubla (obok sklepu MPM) . Akcja trwała do godz. 20.00 Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było podpalenie.Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Spowodowane jest to, niestety, wypalaniem traw i pozostałości roślinnych.

Podsumowanie roku 2013


  Kolejny rok za nami, jaki był ten rok? Czy będziemy go mile wspominać? A może szybko  zapomnimy? Zapraszamy do małego raportu z wydarzeń z 2013 roku. Na pierwszy wyjazd w roku  2013 nie trzeba było długo czekać już 5 stycznia około godziny 21.40 Doszło do pożaru w  kompleksie garaży w Lubli. Podczas pożaru doszczętnie spłonęły dwa samochody osobowe  marki Ford oraz Fiat.


1  >   Działania 2014   Działania 2013   Działania 2012